Dodanie tovaru a platba za dopravu

Dodacie podmienky

 1. Predávajúci je povinný do 30 dní od vzniku objednávky zaslať kupujúcemu tovar, ak sa zmluvné strany nedohodli inak, alebo ak pri danom tovare nebola uvedená dlhšia dodacia doba. Tovar, ktorý sa nachádza na sklade obvykle expedujeme do 2 pracovných dní.
 2. Ak sa v objednávke nachádza viacero tovarov, a časť z nich nie je skladom, predávajúci o tom informuje kupujúceho s možnosťami čiastočných dodávok.
 3. Spolu s tovarom je zákazníkovi zasielaná faktúra (daňový doklad) s dodacím listom, návod a ostatné dokumenty k tovaru od výrobcu.
 4. Za miesto plnenia je považované miesto, do ktorého je tovar dodávaný. Predávajúci poskytuje dopravu tovaru ku kupujúcemu prostredníctvom
  a) Slovenskej pošty,
  b) kuriérskej spoločnosti
 5. Predávajúci nezodpovedá za oneskorenú dodávku tovaru zavinenú prepravcom, prípadne udaním nesprávnej adresy kupujúceho. Kupujúci je povinný dôkladne skontrolovať tovar pri jeho prevzatí od prepravcu a potvrdiť svojím podpisom prevzatie tovaru na doklade o prevzatí tovaru.
 6. Reklamáciu za prípadné nedodanie tovaru vinou prepravcu alebo poškodenie tovaru zavinené prepravcom je nutné uplatňovať priamo u zamestnanca prepravcu. Poškodený tovar kupujúci od prepravcu neprevezme a poškodenie tovaru kupujúci zaznačí do dokladu o prevzatí tovaru. Reklamácie mechanického poškodenia tovaru zapríčineného prepravou, prevzatie ktorého bez vád potvrdil kupujúci zamestnancovi prepravcu, nebudú predávajúcim uznané ako oprávnené a plnenie z takejto reklamácie nebude kupujúcemu poskytnuté.

Poplatky za prepravu a balné

 1. Pri platbe vopred na bankový účet alebo prostredníctvom elektronického bankovníctva si predávajúci za dopravu tovaru účtuje:
  Pri doprave balíka s doručením na adresu uvedenú v objednávke.
  a) Pri doprave balíka do hmotnosti 3 kg Slovenskou poštou s doručením do 3 pracovných dní po expedícii z nášho skladu – 3,90€.
  b) Pri doprave balíka do hmotnosti 5 kg Slovenskou poštou s doručením do 3 pracovných dní po expedícii z nášho skladu – 4,20€.
  c) Pri doprave balíka do hmotnosti 5 kg kuriérskou spoločnosťou s doručením do nasledujúceho pracovného dňa po expedícii z nášho skladu - 7,40€.
 2. Pri doprave balíka s doručením na poštu:
  a) Pri doprave balíka do hmotnosti 3 kg Slovenskou poštou s doručením do 3 pracovných dní po expedícii z nášho skladu – 3,50€.
  b) Pri doprave balíka do hmotnosti 5 kg Slovenskou poštou s doručením do 3 pracovných dní po expedícii z nášho skladu – 3,80€.
  c) Pri doprave balíka do hmotnosti 5 kg kuriérskou spoločnosťou s doručením do nasledujúceho pracovného dňa po expedícii z nášho skladu - 6,50€.
 3. Pri platbe na dobierku si predávajúci za dopravu tovaru účtuje:
  Pri doprave balíka s doručením na adresu uvedenú v objednávke.
  a) Pri doprave balíka do hmotnosti 3 kg Slovenskou poštou s doručením do 3 pracovných dní po expedícii z nášho skladu - 4,90€.
  b) Pri doprave balíka do hmotnosti 5 kg Slovenskou poštou s doručením do 3 pracovných dní po expedícii z nášho skladu - 5,20€.
  c) Pri doprave balíka do hmotnosti 5 kg kuriérskou spoločnosťou s doručením do nasledujúceho pracovného dňa po expedícii z nášho skladu - 8,40€.
 4. Pri doprave balíka s doručením na poštu.
  a) Pri doprave balíka do hmotnosti 3 kg Slovenskou poštou s doručením do 3 pracovných dní po expedícii z nášho skladu - 4,50€.
  b) Pri doprave balíka do hmotnosti 5 kg Slovenskou poštou s doručením do 3 pracovných dní po expedícii z nášho skladu - 4,80€.
  c) Pri doprave balíka do hmotnosti 5 kg kuriérskou spoločnosťou s doručením do nasledujúceho pracovného dňa po expedícii z nášho skladu - 7,50€.
 5. Pri nadštandardných zásielkach je poplatok za prepravu účtovaný osobitne.