Informácie o výrobcoch

FOLIA

- zobraziť produkty

Folia Bringmann je stredne veľká rodinná firma sídliaca v Norimbergu (Nemecko), ktorá má 50-ročnú tradíciu vo výrobe a vývoji produktov určených najmä pre kreatívne využitie. Ich portfólio zahŕňa  produkty z oblasti hobby a voľnočasových aktivít, školských a kancelárskych potrieb, ako aj  potrieb na kreslenie, maľovanie, balenie a tvorbu dekorácií. 

Pri vývoji produktov kladú veľký dôraz  na podnety a potreby zákazníkov, kvalitné vyhotovenie a inovatívnosť.
Ich kreatívne hobby sety, pomôcky na kreslenie a  tvorbu z papiera a aj iných materiálov vychádzajú z filozofie priniesť deťom, ale i dospelým, veľa zábavy. Zároveň  prispievajú k zdokonaľovaniu zručností a rozvoju jemnej motoriky.

GOKI

- zobraziť produkty

Spoločnosť Gollnest & Kiesel (goki) je významný európsky výrobca drevených hračiek, a najväčší výrobca hračiek v severnom Nemecku (Güster). Na trhu pôsobí viac ako 30 rokov.

„Bezpečne a s dobrým pocitom“.

Majitelia firmy kladú mimoriadny dôraz na bezpečnosť hračiek a na ohľaduplnosť k životnému prostrediu. Hry a hračky pre malých objaviteľov a výskumníkov vytvárajú s dôrazom na vysokú kvalitu a pridanú hodnotu. Starostlivo vyberajú dodávateľov materiálov, hračky vytvárajú pod dohľadom kvalifikovaného personálu, testujú v laboratóriách s najmodernejšou technológiou a všetky chemické skúšky robia v nezávislých autorizovaných laboratóriách. Dôležitý je rozvoj detskej fantázie a kreativity.

Spoločnosť goki združuje niekoľko vlastných značiek:

GOKI: Starostlivo vyberané materiály, vysoká pridaná hodnota, funkčný a moderný dizajn, veselé farby, to sú charakteristické rysy tejto značky. Zahŕňa široké spektrum hračiek pre rozvoj senzomotorických schopností a manipulácie pre najmenšie deti až po rôzne spoločenské a logické hry pre tie staršie.

HOLZTIGER:  Pod touto značkou vyrábajú drevené figúrky, drevený svet okolo nás, na povzbudenie detskej predstavivosti a fantázie. Figúrky ľudí, zvierat a rastlín sú vyrábané z bukového a javorového dreva a sú ručne maľované farbami na vodnej báze.

HEIMESS: Značka, ktorej portfólio zahŕňa príslušenstvo pre bábätká,  ako sú retiazky na cumlíky, kočíky, hrazdičky, kolotoče nad postieľku a hračky na rozvoj prvého vnímania (zrak, sluch, dotyk). V Nemecku tieto hračky vyrábajú už viac ako 50 rokov exkluzívne z bukového, javorového a orechového dreva pochádzajúceho z ich vlastného sadu v blízkosti Stuttgartu.  Svojím materiálovým zložením sú vhodné aj pre alergikov a babätká s oslabenou imunitou.

ORCHARD TOYS

- zobraziť produkty

Spoločnosť Orchard Toys začínala pred viac ako 40 rokmi ako rodinná firma v malom trhovom meste Norfolk (Veľká Británia) a aj napriek tomu, že dnes je uznávaná ako významný výrobca edukatívnych hier  a puzzle po celom svete, zachovala si svoj rodinný charakter.

Predstavuje koncept edukatívnych a zábavných stolových spoločenských hier a puzzle pre rozvoj detí od 18 mesiacov do 12 rokov, vychádzajúc z myšlienky „vzdelávanie je zábava“. Orchard Toys kombinujú inovatívny dizajn, dôvtip, trvácnosť a kvalitu. Dôraz kladú na ohľaduplnosť k životnému prostrediu a sú hrdí, že hračky vyrábajú vo Veľkej Británii.

Hry vyvíjajú v spolupráci a s podporou odborníkov v oblasti vzdelávania, ako sú učitelia, vychovávatelia a psychológovia, ale predovšetkým s deťmi. Všetky produkty sú, už v priebehu ich vývoja, dôkladne testované deťmi v škôlkach a školách. Ich spätná väzba je zásadná pre celý proces vývoja.

Kolekcia hier a puzzle podporuje deti v učení a umožňuje rozvoj v týchto oblastiach:

- jazykové a vyjadrovacie schopnosti,
- sociálna komunikácia a interakcia, dodržiavanie pravidiel hry,
- pozorovanie a strategické schopnosti,
- priraďovanie a spoznávanie farieb a tvarov,
- rozpoznávanie čísel, radenie podľa hodnoty,
- angličtina,
- zdravý spôsob života....

predovšetkým však poskytuje veľa zábavy....

DJECO

- zobraziť produkty

Spoločnosť DJECO bola založená v roku 1954 v Paríži (Francúzsku) ako malý rodinný podnik. Ide o príbeh úspešnej firmy, ktorá sa z malej „firmičky“ prepracovala na spoločnosť pôsobiacu v oblasti hier a hračiek po celom svete. Ich hračky sú nezameniteľné, originálne, ilustrované známymi umelcami. Cieľom je kreativita, inovatívnosť a hlavne vzdelávanie.

„Ako deti, ktoré si vysnívajú hry a hračky, z ktorých majú všetci radosť“.

Kladú veľký dôraz na kvalitu a bezpečnosť produktov, estetiku, detail a zároveň praktickosť. Nezabúdajú na to, aby hračky v deťoch vzbudzovali prirodzenú túžbu po objavovaní, vzdelávaní, rozvíjali detskú fantáziu a kreativitu.

VILAC

- zobraziť produkty

Už viac ako 100 rokov navrhuje a vyrába francúzska spoločnosť Vilac kvalitné drevené a lakované hračky. Drevo pochádza z hôr a lesov pohoria Jura, kde spoločnosť v malebnom prostredí Moirans–en–Montagne (Francúzsko) nazývanom aj „krajinou detí“ sídli, vyrába a plní detské sny. Všetko pod krédom „detská vášeň“ a tradícia.

Všetky produkty značky Vilac sú charakteristické svojím dizajnom, ktorý je tak trošku retro, nostalgický, ale zároveň nadčasový. Zvýšený dôraz kladú na tvar a formu produktu,  jemné  a mäké línie, všetko s ohľadom na detské vnímanie sveta.

Široký sortiment produktov zahŕňa hračky pre najmenších na rozvoj ich schopností a zručností, hračky podporujúce vnímanie okolitého sveta a rozvoj predstavivosti, hudobné nástroje, široký výber puzzle, stolových spoločenských a logických hier, kreatívne a edukatívne hry pre staršie deti... V rámci svojho portfólia ponúkajú aj špeciálne série produktov, ktoré sú navrhované úspešnými dizajnérmi: Keith Haring, Nathalie Lété, Corinne Marchetti, Matisse a Yoshitomo Nara.

PETIT COLLIN

- zobraziť produkty

Spoločnosť Petitcollin založená v roku 1860, posledný výrobca bábik vo Francúzsku (Etain), pokračuje vo svojej viac ako 100 ročnej tradícií vo výrobe bábik z kvalitných prírodných a ekologických materiálov. Má zapísaných niekoľko patentov, ako napríklad pohyblivé končatiny spojené s telom pohyblivými časťami, žmurkajúce maľované oči, oči z celuloidu... Originálne boli, a sú, hlavne bábiky rôznych odtieňov pleti a pôvodu. Významná bola hlavne bábika „Ázijka“, ktorá vyniesla spoločnosti výhradné postavenie vo výrobe tohto typu bábik. Dnes sa značka Petitcollin snaží prispôsobiť vkusu zákazníkov po celom svete, aj keď v portfóliu stále nájdete tradičnú bábiku „Petitcollin“ s umelými vláskami, vyhrnutým noštekom a malými ústočkami, na polovicu sa usmievajúcu a na polovicu vážnu.

JEUJURA

- zobraziť produkty

Spoločnosť Jeujura so sídlom v Saint Max (Francúzsko) sa viac ako sto rokov venuje výrobe drevených stavebných a konštrukčných hier. Pre výrobu svojích hračiek používa drevo z regiónu Jura. Významný dôraz kladie na ohľaduplnosť k životnému prostrediu, obnovu lesov a dodržiavanie noriem bezpečnosti. Portfólio zahŕňa tradičné drevené stavebnice s príslušenstvom zobrazujúce život v horách (chalety – francúzske horské chaty), na farme, svet okolo nás... Okrem toho ponúka zaujímavé logické a spoločenské hry, a hry ktoré rozvíjajú detskú motoriku a manipuláciu.

Michel & Robert Lyons

- zobraziť produkty

Autori logických hier Architecto a Equilibrio.

4M

- zobraziť produkty

Spoločnosť 4M bola zriadená v roku 1993 a zameriava sa predovšetkým na výrobu edukatívnych hračiek pre zvedavé deti. Ponúkajú kreatívne, inovatívne, kvalitné a bezpečné produkty, ktoré robia učenie zábavnou hrou. „Už dnes pracujeme na tom, aby bolo zajtra lepšie životné prostredie“ toto je ekologický prístup spoločnosti pri tvorbe a vývoji ich produktov. Spoločnosť získala celosvetovo množstvo prestížnych ocenení v kategórií kreatívne hračky. 

Michaela Mackovičová

- zobraziť produkty

Egmont Toys

- zobraziť produkty

Spoločnosť Egmont Toys je belgický dizajnér a výrobca hračiek a dekoračných predmetov, ktorý pôsobí od roku 1994. Ponúka široký sortiment drevených, prútených, textilných a plyšových hračiek pre najmenšie deti a kreatívne hračky pre vyššie vekové kategórie deti. Cieľom je ponúkať originálne a ručne vyrábané produkty skvelej kvality a prístupnej ceny. Spoločnosť kladie dôraz na edukatívny charakter hračky, ktorý pomáha formovať a stimulovať charakter dieťata počas hrania.

JANOD

- zobraziť produkty

Janod je popredná francúzska značka špecializovaná na výrobu a tvorbu tradičných hračiek, stavebníc a hier pre deti z dreva a lepenky. Je to značka prítomná vo viac ako 60 krajinách a žije medzinárodne. V roku 2017 získali hračky Janod až 61 ocenení.
Hračky Janod už viac ako 40 rokov edukatívnym spôsobom zabávajú deti od narodenia až do 12 rokov. Vedia, ako prejsť každý vek tým, že sa prispôsobujú očakávaniam detí, ktoré ich objavia, a pripomínajú detstvo rodičom, keď s nimi vyrastali. Sú výborným doplnkom do detských izbičiek vďaka svojmu príťažlivému a farebnému designu a pomáhajú deťom pripraviť sa na školské povinnosti hravou formou. Keďže každé dieťa je iné, Janod vytvára inteligentné hračky, ktoré spĺňajú všetky ich túžby a pomáhajú im rozvíjať svoje schopnosti a talenty. Sú ekologické a testované na splnenie najvyšších bezpečnostných štandardov. Množstvo produktov vyhovuje rozvoju podľa Montessori a Waldorfskej pedagogiky, pri autizme a pri poruchách učenia

POPPIK

- zobraziť produkty

Značka POPPIK bola vytvorená dvojicou francúzskych autoriek Delphine Badreddine a Françoise Baglin, ktoré sa viac ako 15 rokov venujú realizácií kníh pre deti a tvorbe pedagogických, edukatívnych a umeleckých osnov a konceptov vo svojej agentúre Jaune Citron. V roku 2016 vytvorili nový koncept veľkej mozaiky tvorenej malými nálepkami. Produkt, ktorý prebúdza kreativitu všetkých generácií!

POPPIK je nová kreatívna aktivita, ktorá sa nazýva „sticker art“  - umenie s nálepkami alebo tvorenie s malými samolepkami. Je to séria mozaikových plagátov vytvorených malými samolepkami, ktorá rozvíja koncentráciu, jemné motorické zručnosti a zmysel pre umenie. Táto hobby aktivita podporuje pokoj a sústredenie.

Produkty POPPIK sú pre všetkých: pre deti v materskej škôlke, školopovinné deti, dospievajúcich i dospelých.  Portfolio tvoria tieto tri rady produktov:
POPPIK  plagáty zo samolepiek pre najmenšie deti, ktoré rozvíjajú koncentráciu, manipuláciu a jemnú motoriku.
POPPIK pre deti od 6 do15 rokov - krásne dekoratívne plagáty od renomovaných ilustrátorov s rôznymi motívmi, podporujúce pokoj a sústredenie.
POPPIK expert pre staršie deti a dospelých - reprodukcie majstrovských diel pozostávajúce z mozaiky malých farebných samolepiek rozvíjajúce zmysel pre umenie

LOGIS

- zobraziť produkty

Už viac ako 20 rokov navrhuje a vyrába litovské vydavateľstvo  SAVAS TAKAS IR KO vo Vilniuse kvalitné detské edukatívne spoločenské stolové hry pod značkou LOGIS. Spoločnosť sa presadila nielen v Európe ale aj v USA. Viaceré z hier boli vo svete, najmä v Nemecku, nominované a ocenené ako hry roka a edukatívne hry. Jedinečnosť hier vychádza z ich jednoduchosti a adaptabilnosti pre všetky jazyky. Hry sú logické, sledujú rozvoj jednotlivých schopností a zručností deti, ako je vnímanie farieb, tvarov, rozpoznávanie čísiel, rozvoj sociálnych, komunikačných a strategických zručností. Široký sortiment produktov zahŕňa hry pre najmenších od 3 rokov až po staršie deti. Cieľom vydavateľstva je darovať deťom popri hraní a rozvíjaní ich schopností veľa zábavy.

 

 

 

KOA KOA

- zobraziť produkty

Koa Koa je malá francúzska spoločnosť, ktorá vznikla v roku 2014. Je zameraná na výrobu a tvorbu DIY súprav pre domácich majstrov a edukačných setov pre deti vo veku 6 až 10 rokov. Inšpirovaná hnutím The Maker Movement, (vznik v Californii 2005), pomáha deťom prostredníctvom svojich produktov objavovať vedu a mechaniku, a pochopiť ako jednotlivé veci dennej potreby fungujú. So svojím jedinečným prístupom umožňuje kombinovať umenie, vedu a techniku a podporovať kreativitu.
Deti - domáci majstri, si pomocou hračiek, ktoré vytvoria od A po Z rozvíjajú svoje logické myslenie a technické zručnosti a zručnosti pri riešení problémov. Zároveň stimulujú zvedavosť a vynaliezavosť.
Všetky súpravy sa vyrábajú v Európskej únii a sú balené zdravotne postihnutými pracovníkmi v Normandii vo Francúzsku.